BRAMSTAL.PL
 • Szukaj...
 • Kontakt

CAME Seria BK

CAME BK

Rodzina napędów przeznaczona do wyjątkowo dużych i ciężkich bram.

CAME Seria BK

Zalety serii BK

 • Sprawdzona i trwała konstrukcja napędu i elektroniki
 • Wsparcie dla instalacji z wieloma kompletami zabezpieczeń (fotokomórek, listw krawędziowych)
 • Automatyczne zamykanie bramy (wyłącz. lub regulacja 1-180 sekund)
 • Sterowanie oświetlniem podjazdu z regulacją czasu
 • Funkcja furtki z własną regulacją otwarcia i czasu automatycznego zamykania
 • Wsprcie dla bezprzewodowych akcesoriów RIO-CELL (CAME)
 • Wsparcie dla dwuprzewodowych akceriów dostępu (klawiatury kodowe CAME, czytniki zbliżeniowe CAME)
 • Tryb pracy przydomowej i wieloużytkownikowej
 • Wsparcie usług internetowych CAME CONNECT oraz inteligentnego domu CAME DOMOTICA

Seria BK

BK jest grupą napędów przeznaczoną do dużych oraz cieżkich bram. Jednocześnie napędy te mogą być stosowane również na obiektach o dużej instensywności ruchu (np. model BK800 z wymuszonym obiegiem powietrza). W instalacjach przydomowych napędy te znajdą zastosowanie tylko wówczas, gdy Twoja brama będzie wymagała naprawdę dużej siły do przesunięcia. Naturalnym środowiskiem pracy napędów z serii BK są jednak firmy, parkingi oraz wjazdy na osiedla gdzie bez problemów są w stanie pracować bezawaryjnie przez wiele lat.

Obecnie BK wyposażane są w nową centralę sterującą (ZBKN) opracowaną wyłącznie dla tej serii napędów. Pozwala ona na znacznie precyzyjniejszą konfigurację napędu i zdecydowanie większą funkcjonalność niż w starszym modelu. Zmiana centrali umożliwia montaż nowoczesnych akcesoriów takich jak czytniki kart zbliżeniowych czy klawiatur kodowych w sposób znacznie łatwiejszy niż do tej pory. Dodatkowo centrala wspiera funkcje inteligentnego budynku (CAME DOMOTICA) czyli poprzez RS485 z protokołem CAME CRP.

Gama modeli

W gupie modeli oznaczonych jako BK znajdziemy napędy BK-1200, BK-1800 i BK-2200. Liczba w modelu oznacza maksymalna masę bramy, do której jest przewidziany model. Warto jednak dodać, że wersja BK-2200 występuje zarówno z silnikiem 230V jak i w wersji do intensywnej eksploatacji z silnikiem 400V (trójfazowym). Szczególnie warto podkreślić także najmniejszy model BK-800, który jako jedyny posiada wymuszony obieg powietrza wewnątrz obudowy przez co doskonale sprawdza się na bramach do obiektów zbiorczych jak osiedla mieszkaniowe czy parkingi.

O producencie...

Logo CAME

CAME to uznany producent automatyki do bram, rolet i domofonów. Od blisko 20 lat dostarcza na rynek rozwiązania automatyki zarówno dla budynków mieszkalnych i instalacji przemysłowych. Seria napędów BK to sprawdzona konstrukcja i pewność działania w polskich warunkach klimatycznych.

Pliki do pobrania

Nazwa Rozmiar
Dokumentacja techniczna CAME BK z centralą ZBKN 2.9 MB