BRAMSTAL.PL
  • Szukaj...
  • Kontakt

Automatyzacja bramy skrzydłowej

Sezamie otwórz się!

Kasyczne bramy skrzydłowe (na zawiasach) ciągle nie przestają być modne. U nas znajdziesz szeroką gamę napędów do automatyzacji właśnie takich bram.

Automatyzacja bramy skrzydłowej

Dobór napędów do bram skrzydłowych

Dla bram skrzydłowych podstawowym kryterium doboru napędu jest tzw. głębokość osadzenia bramy oraz długość skrzydła bramy. Oba te parametry są kluczowe dla prawidłowej instalacji i pracy napędu.

Głębokość osadzenia bramy - schemat

Większość typowych napędów pozwala na automatyzację bram z głębokością osadzenia do 6cm. Są to napędy określane jako automatyka na wąskie słupki. Niekiedy doświadczony instalator znający właściwości instalacyjne konkretnego napędu może ten wymiar nieznacznie zwiększyć - tutaj należy polegać jednak na doświadczeniu instalatora. Zbyt duże osadzenie dla tego typu napędów może spowodować nieprawidłowe działanie napędu lub szybsze zużycie jego elementów, a w skrajnym wypadku uniemożliwić automatyzację bramy. Do grupy napędów przeznaczonych do tego typu bram instalujemy głównie zestawy CAME AXI, CAME AMICO czy CAME KRONO.

Co jednak zrobić gdy masz słupek z cegły, gdzie zazwyczaj głębokość osadzenia wynosi znacznie więcej niż wposmniane 6cm i dochodzi do 20cm? A może Twoje osadzenie jest jeszcze większe? Tutaj producenci automatyki przewidzieli napędy z tzw. ramieniem łamanym. Już podstawowe modele obsługują głębokość osadzenia bramy do 20cm (np. CAME FAST) a jeśli i nie wystarcza - można skorzystać z zalet modelu CAME FERNI gdzie maksymalna głębokość osadzenia wynosi do 38cm.

Dobór napędu do bramy skrzydłowej nie jest prostym zadaniem. Zachęcamy zatem do korzystania z fachowiej wiedzy instalatorów na codzień zajmujących się montażem napędów. Wykwalifikowany instalator nie tylko jest w stanie szybko i bezbłędnie dobrać napęd ale także będzie w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.