BRAMSTAL.PL
  • Szukaj...
  • Kontakt

CAME AMICO Euro

CAME AMICO EURO

Pupularny napęd 230V do bram przydomowych idealnie sprawdza się w automatyzacji bram o szerokości skrzydła do 220cm

CAME AMICO Euro
AMICO jest sprawdzonym urządzeniem przeznaczonym do automatyzacji bram przydomowych. Konstrukcja napędu opiera o się o silnik 230Vac a przeniesienie napędu odbywa się poprzez przekłądnię planetarną. Model ten posiada wbudowane mechaniczne ograniczniki ruchu co w dużej mierze pozwala zarówno na prezycyjną regulację punktów krańcowych otwarcia/zamknięcia oraz rezygnację z klasycznych mechanicznych odbojników bramy.

AMICO EURO

Choć AMICO posiada także wersję z silnikim 24V to najczęściej stosowana jest wersja 230V. Jest to sprawdzona konstrukcja doskonale sprawdzająca się z bramami o skrzydle do 220cm szerokości. Pewnym ograniczniem jest maksymalna odległość osi zawiasy od krawędzi słupka wynosząca 60mm, lecz dla znakomitej większości bram zawieszonych na słupkach metalowych jest to wartość akceptowalna. Maksylany kąt otwarcia, który można uzyskac z napędami AMICO wynosi 120 stopni.

Centrala sterujaca

Standardowo w zestawach dostępna jest ekonomiczna centrala CAME ZF1 - prosta konstrukcja oferująca podstawowe funkcje takie jak przesunięcie w czasie ruchu skrzydeł (gdy brama zamykana jest na tzw. zakładkę) czy funkcje automatycznego zamykania po ustalonym czasie (z możliwością wyłączenia).

Jeśli jednak potrzebujesz większej ilości funkcji jak obsługa jednego skrzydła (tzw. funkcja furtki) czy chcesz zastosować kilka kompletów fotokomórek zabezpieczających warto dopłacić do centrali sterującej o symbolu ZA3 oferującej już tego typu możliwości.

Konstrukcja napędu

AMICO posiada przekładnie planetarne przenoszące napęd na śrubę pociągową. Całość wraz z silnikim umieszczonym wzdłużnie zamknięta jest w obudowie ze stopów metali. Dzięki takim rozwiązaniom prawidłowo dobrany i zamontowany napęd będzie bezawaryjnie działał przez wiele lat.

O producencie...

Logo CAME

CAME to uznany producent automatyki do bram, rolet i domofonów. Od blisko 20 lat dostarcza na rynek rozwiązania automatyki zarówno dla budynków mieszkalnych i instalacji przemysłowych.