BRAMSTAL.PL
  • Szukaj...
  • Kontakt

CAME AXI SAFE 24V

Technologia jutra otwiera bramy już dziś!

Ekonomiczne CAME AXI do bram przydomowych wyposażone w silniki 24V to bezpieczne i funkcjonalne rozwiązania automatyzujące

CAME AXI SAFE 24V
AXI to najnowsze dziecko w portfolio CAME. Opracowany głównie do automatyzacji bram przydomowych do pracy na wąskich słupkach stalowych wyposażony został w napedy z silnikami 24V oraz imponującą centralę sterującą zarządzającą systemem.

AXI20 SAFE i AXI25 SAFE

Dwa bliźniacze modele umożliwiają dopasowanie do szerokości skrzydła bramy - w przypadku AXI20 maksymalna długość (jednego) skrzydła to 2m, a w przypadku AXI25 - 2,5m. Oba modele posiadają możliwość otwarcia bramy max. do kąta 115 stopni. Maksymalna odległość osi zawiasy od krawędzi słupka wynosi 60mm.

Sercem napędów jest silnik 24Vdc o mocy 120W z wbudowanym enkoderem (wymagana instalacja trójprzewodowa). Napędy generują siłę nacisku do 2000N (kontrolowaną przez centralę sterującą). Jest to jeden z szybszych napędów, który po odpowiedniej konfiguracji (ustawienie prędkości maksymalnej + minimalnej prędkości hamowania) może otworzyć bramę w czasie 15 sekund. Czynniki, takie jak ciężar, rodzaj skrzydła, stan zużycia bramy czy obszar geograficzny mogą wpływać na zmianę wartości, nawet w sposób znaczny, ale nie zmienia to faktu, że są to naprawdę szybkie napędy.

Centrala sterujaca

Mózgiem napędu jest centrala sterująca CAME ZL65 dedykowana do napędów AXI. Wpiera ona wszystkie nowoczesne rozwiązania jak funkcje furtki, regulację prędkości napędu w fazie ruchu i hamowania, automatyczne zamykanie czy konrolę bezpieczeństwa poprzez instalację fotokomórek i wbudowanych w silniki enkoderów. Producent przewidział również wsparcie dla interface'u RS485 działającego z protokołem CAME REMOTE PROTOCOL (CRP) i umożliwiającego komunikację z systemem inteligentnego budynku CAME DOMOTICA lub bramkami GSM do sterowania napędem za pomocą usług CAME CONNECT. Istnieje zatem możliwość sterowania napędem za pomocą aplikacji dostępnej w sklepie Google Play oraz Apple Store – wystarczy doposażyć napęd w bramkę GSM lub LAN i połączyć ją z serwerem CAME CONNECT (GSM wymaga aktywnej telefonicznej karty SIM z transmisją danych GPRS). Sterowanie bramą z dowolnego miejsca na świecie nigdy nie było takie proste!

Konstrukcja napędu

AXI zaprojektowany do instalacji przydomowych posiada przedkładnie wykonane ze stopów metali co zapewnia im wysoką trwałość. Łatwy dostęp do przekładni głównej to niższe koszty konserwacji urządzenia. Całość zamknięta jest w obudowie z tworzywa co tworzy unikalną konstrukcję i obniża koszty.

O producencie...

Logo CAME

CAME to uznany producent automatyki do bram, rolet i domofonów. Od blisko 20 lat dostarcza na rynek rozwiązania automatyki zarówno dla budynków mieszkalnych i instalacji przemysłowych. Seria napędów AXI SAFE to najnowsze rozwiązania zamknięte w estetycznej obudowie przeznaczone do automatyzacji bram dwuskrzydłowych.