BRAMSTAL.PL
  • Szukaj...
  • Kontakt

CAME FAST

CAME FAST

Szeroki słupek to dla mnie specjalność! Instalacja na słupku z cegły nie jest już problemem...

CAME FAST
CAME FAST PLUS to napęd dedykowany do bram zawieszonych na słupkach betonowych i z cegły. Głębokość osadzenia zawiasy względem krawędzi słupka może wynosić do 200mm! Ramię łamane przenosi napęd na skrzydło bramy w sposób niemal niezauważalny od strony zewnętrznej - dzięki takim rozwiązaniom możesz się cieszyć dyskretną instalacją napędu.

CAME FAST

FAST, a właściwie FAST PLUS (bo tak brzmi jego pełna nazwa) to idealne rozwiązanie do bram skrzydłowych - przydomowych - zawieszonych na słupach z cegły lub betonu. Konstrukcja napędu powstawała ok 20 lat temu, lecz niedawno przeszedł on "lifting" czyli dostosowano obudowę napędu do nowych standardów stylistycznych, zmieniono konstrukcję ramienia oraz przeprojektowano system wysprzęglania na bardziej intuicyjny. Na szczęście zamierzenia konstrukcyjne oraz parametry nie zostały zmienione - do dalej ten sam trwały napęd! Wbudowane elektroniczne wyłączniki krańcowe są dostępne w standardzie.

Centrala sterujaca

W napędach FAST centrala umiejscowiona jest pod obudową napędu - nie ma więc już konieczności montażu oddzielnej skrzynki z elektroniką. Zaletą takiego rozwiązania jest niezwykle prosty dostęp do cetrali ale też zdecydowanie większa estetyka po instalacji. Producent przewidział do tego modelu sprawdzoną w całej gamie produktów CAME centralę ZF1 oferującą podstawowe funkcje jak sterowanie krok-po-kroku lub praca z automatycznym zamykaniem po ustalonym czasie. Niestety ze względu na gabaryty napędu nie można tutaj zastosować innej centrali niż ZF1 - tylko ten model był na tyle mały aby zmieścił się w obudowie FASTa.

Konstrukcja napędu

Silnik 230V poprzez zespół przekładni mechanicznych przekłada swój ruch na ramię łamane, a dalej na skrzydło bramy. Takie rozwiązania umożliwiają instalację napędu na bramach, gdzie głębokość osadzenia bramy wynosi do 20cm. Cały zespół napędowy został obliczony tak, aby obsłużyć skrzydło bramy o maksymalnej szerokości 230cm.

O producencie...

Logo CAME

CAME to uznany producent automatyki do bram, rolet i domofonów. Od blisko 20 lat dostarcza na rynek rozwiązania automatyki zarówno dla budynków mieszkalnych i instalacji przemysłowych.