BRAMSTAL.PL
  • Szukaj...
  • Kontakt

CAME KRONO

CAME KRONO

Stary, ale wciąż popularny napęd do dużych bram skrzydłowych (aż do 500cm szerokości skrzydła).

CAME KRONO
CAME KRONO możemy spotkać na bramach skrzydłowych już od 20 lat. Konstrukcyjnie stary napęd nawet dzisiaj daje duże możliwości właściwego doboru odpowiedniej wersji (dostępna jest cała gama modeli: Standard, PLUS, LONG, LONG SPEED). Mimo upływu czasu to nadal bardzo mocna pozycja w ofercie CAME. Sam fakt, że producent nie zmieniał konstrukcji tego napędu od 20 lat świadczy o popularności i niezawodności tego sprzętu.

Rodzina napędów CAME KRONO

KRONO to napędy wyposażane w silniki 230V z przekładnią ślimakową. Standardowe zestawy nie posiadają wyłąników krańcowych. Jeśli wyłącznik krańcowy jest niezbędny wówczas należy zastosować KRONO w wersji PLUS, gdzie siłownik standardowo wyposażony jest w 2 ograniczniki elektroniczne (otwarcia i zamknięcia). Podstawowe modele obsługują głębokość osadzenia bramy do 60mm, ale w gamie rodziny KRONO są także modele oznaczane jako LONG (LONG jest również dostępny w wersji szybkiej SPEED), gdzie głębokość osadzenia może wynosić do 12cm. KRONO Standard i KRONO PLUS obsługują skrzydła o maksylanej długości do 300cm, a wersje LONG aż do 500cm.

Centrala sterujaca

Standardowo w zestawach dostępna jest ekonomiczna centrala CAME ZF1 - prosta konstrukcja oferująca podstawowe funkcje takie jak przesunięcie w czasie ruchu skrzydeł (gdy brama zamykana jest na tzw. zakładkę) czy funkcje automatycznego zamykania po ustalonym czasie (z możliwością wyłączenia).

Jeśli jednak potrzebujesz większej ilości funkcji jak obsługa jednego skrzydła (tzw. funkcja furtki) czy chcesz zastosować kilka kompletów fotokomórek zabezpieczających warto dopłacić do centrali sterującej o symbolu ZA3 oferującej już tego typu możliwości.

Konstrukcja napędu

Silnik umiejscowiony w pionie przekazuje napęd poprzez przekładnię ślimakową. Cały korpus napędu wykonany jest z metalu. Przekładnie są szczelnie zamknięte i nie wymagają konserwacji czy uzupełniania smaru w standardowym użytkowaniu. Prosty dostęp do kondensatora rozruchowego umożliwia łatwą jego wymianę (jest to część eksloatacyjna wymianiana zazwyczaj po ok. 8-12 latach pracy). Dzięki takim rozwiązaniom czynności konserwacyjne ograniczone są do minimum. Dodatkową ochroną mechanizmów stanowi zabudowana śruba pociągowa w taki sposób, aby niemożliwe stało się dostawanie kurzu i brudu bezpośrednio do przeniesienia napędu.

O producencie...

Logo CAME

CAME to uznany producent automatyki do bram, rolet i domofonów. Od blisko 20 lat dostarcza na rynek rozwiązania automatyki zarówno dla budynków mieszkalnych i instalacji przemysłowych.