ZHU BRAMSTAL I 03-986 Warszawa ul. Sęczkowa 96A tel. 22 672-28-79, 603-589-919

Bramy garażowe SUPERIOR 42

Brama SUPERIOR 42 Bramy SUPERIOR 42 firmy NORMSTAHL to propozycja dla osób, które chcą nabyć ekonomiczną bramę garażową. Od serii SUPERIOR+ 42 odróżnia ją struktura blachy panela (tłoczona w SUPERIOR, gładka w SUPERIOR+). Bramę SUPERIOR 42 można zamówić w wersji podnoszonej ręcznie lub automatycznie.

Charakterystyka bram SUPERIOR 42

SUPERIOR to produkowana w Szwecji segmentowa brama garażowa wykonana z paneli o grubości 42mm, czyli jednego z najgrubszych dostępnych paneli na rynku. Wybierając bramę z tej serii masz możliwość wyboru spośród 5 wzorów przetłoczeń zewnętrznych – zarówno o klasycznym jak i nowoczesnym wyglądzie. Wygląd bramy to nie tylko przetłoczenia, ale także jej barwa – tutaj Normstahl oferuje 18 kolorów. Dodatkowo możesz wybrać także wersję bez klamki zewnętrznej (brak możliwości dostania się od zewnątrz – bramę obsługuje się poprzez napęd elektryczny) lub wybrać jedną z kilku dostępnych wzorów. Klamka umieszczana jest zawsze po środku bramy (drugi panel od dołu), co znacznie ułatwia jej podnoszenie ręczne (siły rozkładają się równomiernie).

W zależności od wymiaru jest wyposażona w sprężyny naciągowe (przy niewielkich wymiarach bram – są one ukryte w prowadnicach bramy) lub sprężyny skrętne (przy dużych bramach w standardzie lub za dopłatą także w mniejszych modelach) – wówczas montowane są na nadprożu (nad bramą) lub za prowadnicami (obniżone nadproże).

Bezpieczeństwo zapewnia boczny rygiel w bramie obsługiwany od środka (i od zewnątrz – jeśli posiadasz klamkę zewnętrzną). Jeśli zamówisz bramę automatyczną możesz wybrać bramę bez rygla, lub z jego automatyczną obsługą przez fabryczny napęd Normstahl. Szczególnie to drugie rozwiązanie jest interesujące i niespotykane w konkurencyjnych bramach.

Jeśli nie posiadasz innego wejścia do garażu niż poprzez bramę (tzw. garaż “ślepy”) wówczas klamka zewnętrzna jest niezbędna, aby można było się dostać do garażu np. w razie braku zasilania elektrycznego. Klamka wówczas pełni funkcję odryglowania bramy (po otwarciu jej z klucza) oraz dodatkowo odblokowuje napęd. Całość jest niezwykle prosta w obsłudze i nie wymaga żadnej wiedzy technicznej od użytkownika.

Zobacz też:

Panele – klasyczne i nowoczesne przetłoczenia paneli

Standardowe kolory dla bram g60

Wyceń bramę g60 – wypełnij formularz – wycena w 24h na e-mail