ZHU BRAMSTAL I 03-986 Warszawa ul. Sęczkowa 96A tel. 22 672-28-79, 603-589-919

Brama segmentowa SUPERIOR+ 42

Brama SUPERIOR+ 42 Flair w kolorze szary antracyt RAL7016

Brama garażowa SUPERIOR+ 42 firmy NORMSTAHL to rozwiązanie zaprojektowane na miarę Twoich potrzeb!

W skrócie o SUPERIOR+ 42:

  • jest to brama ciepła – dzięki temu oszczędzisz na rachunkach za ogrzewanie
  • jest trwała – przy zakupie otrzymasz 10-letnią gwarancję
  • jest atrakcyjna wizualnie – z gładkim panelem zewnętrznym i bogatą ofertą kolorów standardowych
  • jest komfortowa, bo nie trzeba będzie nawet wysiadać aby się otworzyła – wystarczy przycisnąć przycisk pilota…

Charakterystyka bramy SUPERIOR+ 42

SUPERIOR+ 42 to odpowiedź na poszukiwane przez klientów panele bramy o gładkiej powierzchni. Takie właśnie producent proponuje w bramach serii SUPERIOR+. Główna różnica w stosunku do pozostałych bram Normstahl polega na zastosowaniu paneli bramy o gładkiej strukturze blachy zewnętrznej. Dzięki temu unikniesz nadmiernego brudzenia się bramy od kurzu i deszczu, tak często zalegającego w niewielkich przetłoczeniach strukturalnych w bramach konkurencyjnych producentów. Nowoczesne wzornictwo 6 paneli sprawia, że Twoim największym problemem może okazać się właśnie wybór najładniejszego z nich :)

Przekrój paneli Panele bramy (sekcje) są wykonane z blachy i wypełnione pianką poliuretanową. Grubość tak wykonanej sekcji to 42mm. Panele to jednak nie wszystko – pomiędzy nimi umieszczono uszczelki chroniące przez upływem ciepła w miejscach łączenia się ze sobą segmentów bramy.

W zależności od wymiaru SUPERIOR+ 42 jest wyposażona w sprężyny naciągowe (przy niewielkich wymiarach bram – są one ukryte w prowadnicach bramy) lub sprężyny skrętne (przy dużych bramach w standardzie lub za dopłatą także w mniejszych modelach) – wówczas montowane są na nadprożu (nad bramą) lub za prowadnicami (obniżone nadproże).

Bezpieczeństwo zapewnia boczny rygiel w bramie z możliwością obsługi ręcznej od środka (od zewnątrz tylko jeśli posiadasz klamkę zewnętrzną). Jeśli jednak zdecydujesz się zamówić bramę automatyczną możesz wybrać wersję bez rygla, lub z jego automatyczną obsługą przez fabryczny napęd Normstahl. Szczególnie to drugie rozwiązanie jest interesujące i niespotykane w konkurencyjnych bramach – po zamknięciu takiej bramy rygiel jest cały czas zablokowany i otwiera się automatycznie w momencie uruchomienia napędu.

Jeśli nie posiadasz innego wejścia do garażu niż poprzez bramę (tzw. garaż “ślepy”) wówczas klamka zewnętrzna jest niezbędna, aby można było się dostać do garażu np. w razie braku zasilania elektrycznego. Klamka wówczas pełni funkcję odryglowania bramy (po otwarciu jej z klucza) oraz dodatkowo odblokowuje napęd. Całość jest niezwykle prosta w obsłudze i nie wymaga żadnej wiedzy technicznej od użytkownika.