BRAMSTAL.PL
  • Szukaj...
  • Kontakt

Dorabiamy piloty do bram

Piloty do bram z programowaniem lub bez

Dojeżdzamy do klientów do 30 km od Warszawy

Dorabiamy piloty do bram
Brakuje Ci pilota do bramy? A może Twoje stare piloty są już zużyte? Nie ma problemu - przyjedziemy na miejsce i zaprogramujemy nowego pilota. Jeśli posiadasz piloty firmy Nice, CAME, FAAC lub Normstahl to jesteśmy w stanie Ci pomóc.

Czy dorabiacie każdego pilota?

Sprzedajemy i programujemy piloty firm Nice, CAME, FAAC oraz Normstahl. Aby doprogramować pilota do Twojej bramy musisz nam określić typ pilota i jego model lub przesłać zdjęcie posiadanego egzemplarza. Niestety producenci automatyki nie mają jednego standardu kodowania transmisji z pilota dlatego też dobór właściego nadajnika (identycznego z tym jaki posiadasz lub technicznie z nim zgodnego) to kluczowa sprawa. Niestety, jeśli posiadasz pilot nieznanego producenta (tzw. NoName) to nasze piloty nie będą pasowały. Wówczas jedyną drogą może być zakup markowego radioodbiornika i odpowiednich pilotów (radioodbiorniki są także w naszej ofercie).

Czy programowanie jest trudne?

We współczesnych instalacjach automatyki bramowej piloty oparte są o tzw. kod dynamicznie zmienny. Oznacza to, ze pilot za każdym razem wysyła do napędu inny kod zgodny z algorytmem. Skanowanie takiego sygnału czy tez jego przechwycenie na nic się nie przyda - identyczny kod jak wysłany już uprzednio przez pilota nie spowoduje uruchomienia urządzenia. Aby zaprogramować takiego pilota do pracy z Twoim urządzeniem niezbędne będzie w większości przypadków programowanie bezpośrednio do centrali sterującej napędu (wymaga obecności technika na miejscu instalacji) w taki sposób, aby Twoja automatyka rozpoznawała nowego pilota jako uprawnionego do uruchmienia urządzenia. Wymaga to otworzenia obudowy elektroniki oraz znajomości procedury dodawania pilotów. Całość operacji dodawania pilota do bramy trwa około 20 minut. Jeśli czujesz się na siłach możemy sprzedać Ci samego pilota a programowanie przeprowadzisz we własnym zakresie.

Co zyskuje?

Zamawiając usługę doprogramowania pilota nie musisz się przejmować, że przez przypadek rozprogramujesz inne piloty lub, co gorsza, cały napęd do bramy. Co więcej - podczas dopisywania nowego pilota nasz technik zawsze dokonuje podstawowej inspekcji automatyki i informuje o ewentualnych niedomaganiach - w takiej sytuacji możliwe są dodatkowe czynności regulacyjne, konserwacyjne lub też serwisowe.

Jak zamówić pilota?

Zadzwoń do nas lub napisz e-mail. Możesz też skorzystać z formularza kontatkowego.